Tábory

Prečo si vybrať  tábor Horskáčik?

Tábor je určený pre výchovu detí a mládeže k pohybu a pomoci v horách, záchranárskej činnosti a prvej pomoci. Deťom v našom tábore sa snažíme dať viac ako len vyplnenie voľného času. Chceme im ukázať krásy prírody, vybudovať u nich k nej vzťah a pozitívny vzťah k pohybu v prírode, ukázať im svet kde prevláda dobro a  snaha nezištne pomáhať, poznať hory a vedieť sa v nich bezpečne pohybovať a to najdôležitejšie – vedieť pomôcť pri záchrane života. Nevypĺňame deťom voľný čas, otvárame im svet kde nie je ľahostajná pomoc druhým, kde prevládajú hlbšie hodnoty. Učíme ich životným zručnostiam, ktoré raz môžu mať cenu zlata. Z našich táborových detičiek sa stávajú malí záchranári, ktorý chcú a vedia pomôcť a veľakrát lepšie ako mnohí dospelí.


Letný tábor

Lokalita

Letný tábor sa koná v lezeckej oblasti Kalamárka – Andezitová kráska ukrytá v lesoch Poľany, rovno nad mestom Detva. Čo je na Kalamárke najpríťažlivejšie, je jej magická atmosféra. Je to prírodná geologická pamiatka, miesto oddychu, výletov a cieľ skalolezcov v Podpoľaní. Kalamárka je jeden z pozostatkov vulkanickej činnosti najväčšieho stratovulkánu v strednej Európe a to Poľany. Andezitová skalná plošina bola zaradená medzi prírodné pamiatky. Jej steny, komíny a veže presahujúce 10 m, sú vyhľadávaným miestom pre skalolezcov. Lokalita sa nachádza severne od Detvy, je turisticky navštevovaná, slúži ako odborno-náučný objekt, ktorý je využívaný horolezcami ako cvičné skaly.
Okolie ponúka množstvo zaujímavých turistických a lezeckých príležitostí. Ubytovanie je zabezpečené v našom stanovom tábore.

Program

skalné lezenie, turistika, splavovanie, bivakovanie, kempovanie, prvá pomoc, outdoorové hry pre deti

kalamarka

Zimný tábor

Lokalita

Ski areál Severka sa rozprestiera v oblasti Tešínskych Beskýd na severnom svahu Kostelka. Nachádza sa v katastri obce Dolní Lomná. Je vhodným zázemím pre rodiny s deťmi, tiež pre začiatočníkov aj pokročilých. Za dobrého počasia môžu mať návštevníci jedinečný výhľad na Malú Fatru a taktiež na vzdialené Tatry. Ubytovanie je zabezpečené v horskej chate Skalka.

Program

lyžovanie, skialpinizmus, lavínová prevencia, bezpečnosť na horách v zimných podmienkach, hry na snehu, indoorové súťaže, premietanie filmov s horskou tématikou, prvá pomoc, záchrana na horách