Tábory

Prečo si vybrať  tábor horskej služby?

Tábor je určený pre výchovu detí a mládeže k pohybu a pomoci v horách, záchranárskej činnosti a prvej pomoci. Deťom v našom tábore sa snažíme dať viac ako len vyplnenie voľného času. Chceme im ukázať krásy prírody, vybudovať u nich k nej vzťah a pozitívny vzťah k pohybu v prírode, ukázať im svet kde prevláda dobro a  snaha nezištne pomáhať, poznať hory a vedieť sa v nich bezpečne pohybovať a to najdôležitejšie – vedieť pomôcť pri záchrane života. Nevypĺňame deťom voľný čas, otvárame im svet kde nie je ľahostajná pomoc druhým, kde prevládajú hlbšie hodnoty. Učíme ich životným zručnostiam, ktoré raz môžu mať cenu zlata. Z našich táborových detičiek sa stávajú malí záchranári, ktorý chcú a vedia pomôcť a veľakrát lepšie ako mnohí dospelí.

 


Letný tábor

Lokalita

Letný tábor sa koná v kempe Slnečné skaly. Kemp sa nachádza v Rajeckej doline, v nádhernom prostredí chránenej prírodnej rezervácie, 3 km od kúpeľného mesta Rajecké Teplice, na hlavnom cestnom ťahu Žilina – Rajecké Teplice – Rajec, medzi obcami Porúbka a Rajecké Teplice – Poluvsie. Krásne lúky ohraničené z jednej strany pretekajúcou riekou Rajčianka a na druhej strane týčiace sa Slnečné skaly dodávajú tú správnu atmosféru na chvíle oddychu a športu nie len na skalách. Naše ubytovanie je v našich táborových 4 miestnych stanoch s drevenou podestou, spanie v nich majú deti na drevených pričniach, treba si doniesť vlastnú karimatku a spacák.

 

Program

skalné lezenie, turistika, kúpalisko, bivakovanie, kempovanie, prvá pomoc, splavovanie a množstvo hier na aké si len v lete spomenieme

 


Zimný tábor

Lokalita

Zimný tábor sa koná v Dome horskej služby vo Vrátnej doline. Dom HS sa nachádza v centre Malej Fatry vo Vrátnej doline s priamym výhľadom na najznámejšie vrchy tohto územia. Naša budova je centrom Horských záchranárov Malej Fatry a okrem toho tu ponúkame aj ubytovanie pre širokú verejnosť. Momentálne disponujeme kapacitou 34 lôžok, spoločenskou miestnosťou pre cca 45 osôb, krbovou miestnosťou, dvomi kuchyňami, cvičnou lezeckou stenou, ohniskom s možnosťou grilovania. Veľkou výhodou Domu HS je, že všetky najznámejšie turistické trasy sú v jeho blízkom okolí a taktiež aj známe lyžiarske stredisko Paseky, ktoré je od nás vzdialené necelé 2km.

 

Program

lyžovanie, bezpečnosť na horách v zimných podmienkach, hry na snehu, indoorové súťaže, premietanie filmov s horskou tématikou, zdravoveda, záchrana na horách