Tábory

Prečo si vybrať  tábor horskej služby?

Tábor je určený pre výchovu detí a mládeže k pohybu a pomoci v horách, záchranárskej činnosti a prvej pomoci. Deťom v našom tábore sa snažíme dať viac ako len vyplnenie voľného času. Chceme im ukázať krásy prírody, vybudovať u nich k nej vzťah a pozitívny vzťah k pohybu v prírode, ukázať im svet kde prevláda dobro a  snaha nezištne pomáhať, poznať hory a vedieť sa v nich bezpečne pohybovať a to najdôležitejšie – vedieť pomôcť pri záchrane života. Nevypĺňame deťom voľný čas, otvárame im svet kde nie je ľahostajná pomoc druhým, kde prevládajú hlbšie hodnoty. Učíme ich životným zručnostiam, ktoré raz môžu mať cenu zlata. Z našich táborových detičiek sa stávajú malí záchranári, ktorý chcú a vedia pomôcť a veľakrát lepšie ako mnohí dospelí.


Letný tábor

Lokalita

Letný tábor sa koná v Blatnickej doline v priestoroch amfiteátra. Blatnická dolina je krasová dolina na západnej strane Veľkej Fatry. Preteká ňou Blatnický potok. Vedie ňou turistický chodník z Blatnice na Kráľovu studňu. Okolie ponúka množstvo zaujímavých turistických a cyklistických trás. Ubytovanie je zabezpečené v táborových 4-miestnych stanoch s drevenou podestou.

Program

skalné lezenie, turistika, bicyklovanie, splavovanie, bivakovanie, kempovanie, prvá pomoc, outdoorové hry pre deti


Zimný tábor

Lokalita

Ski areál Severka sa rozprestiera v oblasti Tešínskych Beskýd na severnom svahu Kostelka. Nachádza sa v katastri obce Dolní Lomná. Je vhodným zázemím pre rodiny s deťmi, tiež pre začiatočníkov aj pokročilých. Za dobrého počasia môžu mať návštevníci jedinečný výhľad na Malú Fatru a taktiež na vzdialené Tatry. Ubytovanie je zabezpečené v horskej chate Skalka.

Program

lyžovanie, skialpinizmus, lavínová prevencia, bezpečnosť na horách v zimných podmienkach, hry na snehu, indoorové súťaže, premietanie filmov s horskou tématikou, prvá pomoc, záchrana na horách