Tábory

Prečo si vybrať  tábor Horskáčik?

Tábor je určený pre výchovu detí a mládeže k pohybu a pomoci v horách, záchranárskej činnosti a prvej pomoci. Deťom v našom tábore sa snažíme dať viac ako len vyplnenie voľného času. Chceme im ukázať krásy prírody, vybudovať u nich k nej vzťah a pozitívny vzťah k pohybu v prírode, ukázať im svet kde prevláda dobro a  snaha nezištne pomáhať, poznať hory a vedieť sa v nich bezpečne pohybovať a to najdôležitejšie – vedieť pomôcť pri záchrane života. Nevypĺňame deťom voľný čas, otvárame im svet kde nie je ľahostajná pomoc druhým, kde prevládajú hlbšie hodnoty. Učíme ich životným zručnostiam, ktoré raz môžu mať cenu zlata. Z našich táborových detičiek sa stávajú malí záchranári, ktorý chcú a vedia pomôcť a veľakrát lepšie ako mnohí dospelí.


Letný tábor

Lokalita

kemping Slnečné skaly

Nachádza sa 10 km od Žiliny smerom na Rajec. Táto lezecká oblasť bola od 60. až do polovice 80. rokov veľmi významná pre históriu československého lezenia. V jej pekných skalných stenách sa lezecky zdokonalil nejeden dobrý horolezec, skalkár ci pretekár. Svojou rozsiahlosťou je schopná poskytnúť vyžitie veľkému počtu lezcov. K dobrej pohode v Porúbke patrí i to, že v letnej sezóne poskytuje slušné služby kemping. Na svoje si pri početných 4-kách a 5-kách prídu aj začínajúci lezci. Väčšina ciest sú športové, dobré odistené cesty s dĺžkou do 20m ale nájdu sa aj 2-dĺžkové cesty ( cca 50 m). Okolie skál je tvorené bukovo-borovicovým lesom.
Poloha kempingu je výhodná aj pre návštevu blízkeho kúpaliská v Rajeckých Tepliciach, alebo priamo cez kemping preteká potok Rajčianka, ktorý je príjemným ochladením v letných mesiacoch.

Program

skalné lezenie, turistika, splavovanie, bivakovanie, kempovanie, prvá pomoc, outdoorové hry pre deti


Zimný tábor

Lokalita

Ski areál Severka sa rozprestiera v oblasti Tešínskych Beskýd na severnom svahu Kostelka. Nachádza sa v katastri obce Dolní Lomná. Je vhodným zázemím pre rodiny s deťmi, tiež pre začiatočníkov aj pokročilých. Za dobrého počasia môžu mať návštevníci jedinečný výhľad na Malú Fatru a taktiež na vzdialené Tatry. Ubytovanie je zabezpečené v horskej chate Skalka.

Program

lyžovanie, skialpinizmus, lavínová prevencia, bezpečnosť na horách v zimných podmienkach, hry na snehu, indoorové súťaže, premietanie filmov s horskou tématikou, prvá pomoc, záchrana na horách